7 טיפים להצלחה בחדר בריחה

חדר בריחה, או בשמו הנוסף – אסקייפ רום, דורש מאיתנו להשתמש ביכולות מחשבתיות רבות ומגוונות כמו חשיבה לוגית, שימת לב לפרטים, חשיבה יצירתית ועוד. וכמו כן גם דורש שימוש ביכולות חברתיות, ולעיתים אפילו גם יכולות פיזיות.
עם זאת, הצלחה בחדר בריחה אינה משימה מסובכת, אך כדאי להיות קשובים למספר כללים.
בין אם אתם חוגגים יום הולדת, מארגנים ערב גיבוש, או פשוט מחפשים בילוי לא שגרתי – חדר בריחה הוא המקום בשבילכם.

אז אחרי שמצאתם חדר בריחה פנוי והזמנתם מקום,
הנה שבעה טיפים להצלחה בחדרי בריחה:

  1. עבודת צוות היא המפתח להצלחה בחדרי בריחה, ובחירת שותפים מתאימים זו רק ההתחלה. בחדר הבריחה עצמו אתם תגלו כי הרבה משימות אינן יכולות להיפתר רק על ידי אדם אחד. לכן היו קשובים לשותפים שלכם, דאגו כי כל אחד מבין את תפקידו, וזכרו – ההצלחה היא של כולכם יחד, כך שאם אחד מצליח – כולכם מצליחים.
  2. הקשיבו לתדריך. פעמים רבות אנשים נוטים להאזין לתדריך ב"חצי אוזן" ולפספס הרבה פרטים חשובים. התדריך הוא חלק מהבילוי בחדר הבריחה לכן היו קשובים. ויותר חשוב- האמינו למפעיל. אם הוא אומר בתדריך שיש חפצים שאין טעם לגעת בהם בחדר הבריחה, אל תבזבזו עליהם זמן.
  3. חשבו מחוץ לקופסא. בחדרי בריחה בישראל ובכלל, רוב החידות דורשות חשיבה מחוץ לקופסא. אם אתם לא מצליחים לפתור חידה מסוימת, אל תנסו שוב ושוב את הפתרון המובן מאליו. נסו להתנתק מצורת החשיבה שאתם מכירים וחשבו איך אפשר לעשות זאת אחרת.
  4. היו ממוקדים. כאשר אתם נכנסים לחדר הבריחה רכזו את כל מחשבותיכם בעלילה ובחידות. כפי שנאמר, חדרי בריחה דורשים מאיתנו משאבים מחשבתיים רבים, לכן השתדלו לא להגיע רעבים מדיי או לעסוק בדברים אחרים שעלולים להסיח את דעתכם.
  5. אל תחששו לבקש / לקבל רמזים. כמובן שהשאיפה היא לסיים את חדר הבריחה עם כמה שפחות רמזים, אך אין טעם לנסות לפתור חידה אחת למשך זמן רב. אם אתם מרגישים שאתם תקועים – פנו לעזרת המפעיל. כך תוכלו לסיים את החידה ולהמשיך הלאה לשאר הדברים המחכים לכם בחדר.
  6. אל תשכחו להנות. הבילוי בחדר הבריחה הוא לזמן מוקצב. נצלו את כל הזמן שיש לכם כדי להנות!
  7. התרכזו בלפתור חידות ולעשות חיים. זהו הסוד הגדול ביותר להצלחה 🙂